פרויקטים עתידיים – בעזרתך

בעזרתך – פרויקטים עתידיים

העמותה מפתחת פרויקטים רבים נוספים שאנו זקוקים לעזרתכם על מנת להגשימם. בין הפרויקטים – פרויקט הכשרה מקצועית לבני נוער בסיכון, פרויקט אנגלית לילדי עולים, פרויקט השלמת בגרויות, פרויקט אנגלית לבוגרים צעירים לפני כניסתם למערכת האקדמית ועוד ועוד.

  פרויקט "חכמים בכלכלה" – חינוך פיננסי לכל המשפחה

1 katan

פרויקט זה הינו מיועד לילדי עולים נזקקים ולהוריהם ומטרתו ללמד אותם את עקרונות כלכלת השוק, את חשיבות ההשקעה והשימוש הנבון בכסף וכן יכולות ניהול תקציבים.

פרויקט זה הינו משמעותי במיוחד בשל הסטטוס סוציו-אקונומי הנמוך אליו משתייכת אוכלוסיה זו; ברובה משפחות ברוכות ילדים אשר לפחות אחד מההורים אינו כשיר לעבוד. אוכלוסיה זו חיה בעוני ואינו מסוגלת לנהל נכון את התקציב המשפחתי הדל שברשותה ואינה מצליחה להשתלב בשוק העבודה.

בעזרת מגוון פעילויות חינוכיות, אנו שואפים לסייע לילדים ברכישת ידע וכישורים שיכינו אותם כראוי לחיים במציאות של ימינו, כמו גם לפתח את תחושת העצמאות מחשבתית והמעשית בקרב הילדים, כבר מגיל צעיר.

לתרומה לחץ כאן

הקמת מיגונית ב"בית העולה"

100_2866

המבצע הצבאי "עמוד ענן" חשף את העולים הנזקקים למצב חירום ולשגרת חיים של אזעקות וריצות אל מרחבים מוגנים. רבים מהעולים פנו אלינו בבקשה לתמיכה ולסיוע (בהיבט הנפשי והפיזי, כאחד).

לדאבוננו, לא קיימת מיגונית ב"בית העולה". משום כך, לא יכולנו לפתוח את המשרדים בתקופת המבצע הצבאי, מחשש לסיכון חיי אדם. במהלך המבצע, הקרן חילקה למשפחות העולים שמיכות וחבילות מזון, שהגיעו עד לבתיהם. כמו כן, בהתאם להסכם מיוחד שנערך עם "שופרסל יעלים" הממוקם בצמוד למרכז הקליטה, הקרן פתחה אשראי לקניות לעולים, על-מנת לתת מענה מיידי לצרכיהם הבסיסיים (רכישת מזון ומוצרי יסוד,חיתולים ומזון לתינוקות).

לתרומה לחץ כאן

המשך פרויקט קיץ לתלמידים עולים בביה"ס תיכון מקיף ג'

tutouring classes katan

שותפים לפרויקט: ביה"ס מקיף ג', עמותת "קרן עזרה לעולים נזקקים", הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול, עמותת "מכון ט.ו.פ."

מטרות הפרויקט:

מטרת על: מניעת התנהגות סיכון בקרב בני נוער בגילאים 15-18.

מטרות ביניים:

 1. סיוע בקליטה רכה ומוצלחת של בני הנוער העולים.
 2. שיעורי תגבור במקצועות הראליים ועברית.

לתרומה לחץ כאן

פרויקט חינוך לתלמידי עולים תימן ותוניס

new immigrants from Yemen katan

אוכלוסיית העולים הנזקקים מתימן ומתוניס מאופיינת בגיוון גדול בבחינת מצב החינוך של התלמידים. חלקם הגדול הינו בעל רמה חינוכית בסיסית בלבד וחלקם לעולם לא ישבו על ספסל הלימודים טרם העלייה לארץ.

יש צורך ניכר בהקניית הרגלי למידה לתלמידים אלו, כמו גם לשלבם בתכניות חינוכיות ספציפיות שיענו על צרכיהם הלימודיים ויקדמו אותם ממקומם הנוכחי.

אנו מחפשים תורמים לפרויקט זה במטרה לאפשר לתלמידי תימן ותוניס לצמצם את הפערים הלימודיים ולהשתלב אל רמת הכיתה.

הפרויקט יכלול סדנאות בסיסיות להקניית הרגלי למידה נכונים. כמו כן, הפרויקט כרוך בקבוצות למידה של השפה העברית, האנגלית וכן ידיעת המחשב ומתמטיקה, מתוך ראיה שתחומים אלו מהווים בסיס ויסוד לשאר המקצועות הנלמדים.

לתרומה לחץ כאן

הכשרה מקצועית לבני נוער עולים בסיכון

hygenie course katan

מספר לא מבוטל של ילדי עולים אינם מצליחים להשתלב ולהצליח במערכת ההכשלה הישראלית. חלקם לכאורה מבחינה פיזית נמצאים בשטח בתי הספר אך אינם נוכחים בשיעורים, חלקם לא מגיעים כלל לשיעורים וחלק אחר פשוט לא מצליח בלימודים. לבני נוער אלו אין סיכוי ממשי להשתלב במערכת הלימודים האקדמיים וכתוצאה מדרדרים לאזורים מסוכנים כגון פשיעה ,סמים ואלימות. בני נוער אלו משוועים  למקצוע כהכנה לחיים בוגרים וזאת על מנת שיוכלו לעמוד בזכות עצמם כבוגרים עצמיים.בנוסף למסגרת לימודית פורמלית יזכו לרכוש מקצוע מעניין נדרש ואטרקטיבי הן בצבא והן בחיים כאזרחיים נורמטיביים.

הקורסים המבוקשים:

 • טבחות
 • עיצוב שיעיר
 • קורס איפור

מדבריו של אחד ממנהלי התיכונים – "או שאני אפתור אותם מלימודים או שהם יפתרו את עצמם"

מטרות:

 1. עצמאות כלכלית ויציאה ממעגל העוני.
 2. מניעת שוטטות פשיעה ,סמים ואלימות.
 3. הכנה למקצוע נדרש בצה"ל ובאזרחות
 4. שילוב בחברה ובתרבות הישראלית כאזרח נורמביטי
 5. הקניית ערכים

מדדי הצלחה: נוכחות סדירה, עמידה בדרישות המסגרת, גיוס לצה"ל וסיום הקורס בהצלחה

תאור התוכנית:

 1. איתור ושיבוץ בני נוער מתאימים לפרויקט בשיתוף הנהלות בתי הספר.
 2. הפעלת מכינות כדרישת קדם של הקורסים. השתתפות מלאה הינה תנאי להשתתפות בקורס המקצועי.
 3. הפעלת קורסים מקצועיים (מפורטים בטבלה בהמשך)במסגרת בלתי פורמלית מוכרת ומאושרת.
 4. הלימודים בקורסים ילוו על ידי מדריך חברתי. איסוף ופיזור תלמידים בהסעה מרוכזת מבתי הספר. איסוף וליווי מאוד חשובים להבטחת השתתפות התלמידים בקורסים.
 5. בסיום כל קורס תועבר סדנה מקצועית למציאת עבודה.

לתרומה לחץ כאן