תמיכה לימודית לבני נוער

אנו נותנים חסות למגוון רחב של פרויקטים חינוכיים שנועדו לתת לבני נוער בסיכון עולים את הכלים הדרושים להם כדי להשתלב בהצלחה בחברה הישראלית. רבים מעולים מתבגרים נאבקים בנורמות חברתיות סותרות, לימודים בבית ספר בשפה זרה, רגשות ניכור, היעדר מודלים לחיקוי ראוי ומשאבים בסיסיים לא מספקים. ללא טיפול, נושאים אלו עלולים להוביל לשיעורי נשירה גבוהים, עבריינות נעורים, שימוש בסמים ואף פגיעה עצמית. העמותה שלנו - כוח מניע לתמיכה בפרויקטים חינוכיים לנוער המציעים פתרונות מעשיים ותומכים.

פרויקט “תמיכה הוליסטית לתלמידי תיכון מקיף ג’ “:

 לפני למעלה מעשור התחלנו קשר עם תיכון מקיף ג’ שקולט רוב התלמידים עולים חדשים לאולפן . יחד עם הנהלת בית הספר וארגונים אחרים, אנו מסייעים לתלמידים עולים בלימודים, מפעילים תכניות העשרה המתמקדות בהיסטוריה ובתרבות ישראלית, וכן בפעילות של קשרים חברתיים. אנו גאים להיות שותפים עם קק”ל בריטניה, מכון TOP, מחלקת קליטה עירונית בבאר שבע, ועוד קבוצות פילנתרופיות רבות ותורמים פרטיים.

פרויקט “דרך לימוד אחרת” :

 תוכניות קיץ לנוער: קיץ משעמם וארוך יכול ליצור נסיגות של ממש בהתקדמותם של עולים צעירים – אך בדיוק כאן נכנסת תוכנית הקיץ המשותפת שלנו לטיפול בנושא! יחד עם תורמים ושותפים שלנו פיתחנו ומפעילים במשותף תכנית לימודי קיץ, המספקת שיעורי עזר בעברית ומתמטיקה בקבוצות קטנות, שיעורים אינטראקטיביים בכישורי חיים ותוכנית חברתית שנועדה לבנות מערכות יחסים וחברות בין בני נוער.

פרויקט “הכשרה מקצועית לנוער”:

פרויקט חשוב זה מסייע לבני נוער עולים שלא הסתגלו לתכנית הלימודים הרגילה של התיכון. במקום לנשור, ובתמורה להמשך לימודיהם בבית הספר, אנו מספקים הכשרה מקצועית המאפשרת להם לקבל הסמכה במקצועות מעשיים כמו תיקון סמארטפון / מחשב, קוסמטיקה, צילום מסחרי ועוד. התוכנית מבטיחה שעולים צעירים אלה יסיימו את לימודיהם בתיכון, ילמדו מקצוע שימושי, יוכלו להרוויח כסף ולהשתלב טוב יותר בחברה. קורסים מקצועיים מנוהלים על ידי מומחים ומלווים על ידי עובדים סוציאליים ומחנכים, המכשירים את הסטודנטים במיומנויות רכות כמו מוסר עבודה והתמודדות עם מצוקה.

פרויקט ” ילדי המחר ” :

פרויקט ייחודי המשלב השתתפות בחוגים מבוקשים כמו טיפוס על קיר, טניס ופעילויות ספורט אחרים, כדרך להגיע לבני נוער עולים. התוכנית משלבת  חוגים  עם חיזוק  למידה, כישורי חיים , משמעת עצמית ואימון גופני. המשתתפים מקבלים מלגה מלאה לקורס הכוללת ציוד, כרטיסי אוטובוס ושיעורים אצל מדריך מיומן. כל ילד מקבל מדריך שמלווה אותו, נותן דוגמא, נמצא עם הילד גם מחוץ לחוג. התוכנית המדהימה הזו פורחת, עקב המשך התמיכה בין ארגון שלנו (FFNI), קרן משה, והרשות המקומית למלחמה בסמים ואלכוהול.

פרויקט ” ספרים וציוד לבית הספר” :

חינוך מבטיח עתיד מזהיר לכל הילדים. אנו מסייעים לתלמידים עולים חדשים בכל הגילאים על ידי סבסוד רכישת ספרי לימוד וציוד ללימודים למי שפשוט אינו יכול להרשות לעצמם בעלות מלאה.